Fiesta

Исто како комплетно нов паметен телефон, Новата Форд Fiesta ги комбинира современиот стил, и ремек дело технологијата. Секоја функција е создадена да ви помогне да го извадите максимумот од вашиот ден.

Каталог Ценовник

Focus

Со комплетно рестилизирана, извајана надворешност и кабински простор кој е понапреден и пософистициран него било кога – ова е најрафинираниот Focus до сега.

Каталог Ценовник

Puma

Ford Puma има палета од иновативни карактеристики дизајнирани да го подобрат Вашето задоволство во возењето

Ценовник

Mondeo

Од секој агол, стилскиот, динамичен и спортски профил на новото Mondeo укажува на подобрен дизајн од надвор и од внатре. Влезете внатре и веднаш ќе го цените високото ниво на удобност и палетата на технологии за возење.

Каталог Ценовник

S-MAX

Ford S-MAX еволуираше. А тоа се забележува. Новиот S-MAX, флексибилно спортско активно возило (SAV) со седум седишта, претставува ексклузивна комбинација на професионален спортски стил, подобрена динамичност и функционална совршеност.

Каталог Ценовник

Galaxy

Со својата напредна технологија и совршениот дизајн, новиот Ford Galaxy го комбинира највисокиот квалитет на возење со највисоките нивоа на просторност, удобност и иновација.

Каталог Ценовник

Kuga

Со бројните нови Хибрид верзии кои се достапни, Комплетно Новата Ford Kuga нуди понов, почист и поекономичен начин на уживање при возењето на SUV.

Каталог Ценовник

Fiesta Van

Претставена заедно со над 2.008 возила на Деловен саем за возила во Хановер, сосема редизајнираната Ford Fiesta Van е возбудлива да се гледа исто толку како и да се вози.

Каталог Ценовник

Transit Connect

Цврст, практичен и доверлив, комбето ви нуди великодушен складишен простор од: 2.9 кубни метри во L1 (верзијата на кратко меѓуоскино растојание) и 3.6 кубни метри во L2 (верзијата на долго меѓуоскино растојание), со околу 1,000кг товар.

Каталог Ценовник

Transit Custom

Потполно новиот Transit Custom претставува репер за економичност и носивост, ќе ви ја зголеми продуктивноста и ќе остави маркантен впечаток кај вашите клиенти. Со тоа целосно ја заслужи титулата Меѓународен Ван на Годината 2013.

Каталог Ценовник

Transit Van

Комплетно новиот Ford Transit е најголемото комбе во палетата. Со широк избор меѓуоскини растојанија, стилови на кабини, висини на покривот, мотори и многу повеќе ви овозможува долга палета на опции кои можете да ги одберете за вашето возило.

Каталог Ценовник

Ranger

Новиот Ford Ranger е безмилосно тестиран – во најтешките окружувања, под екстремни температури, и преку најгрубите терени на земјата. Така што е спремен за било кој предизвик што ќе му го поставите.

Каталог Ценовник

Сервисирање и гаранција

Гаранцијата на брендовите на возила кои ги продаваме е во согласност со гаранцијата што ја нуди производителот на истите. Сите возила се сервисираат во нашите работилници.

Услови и начини за плаќање

Авто Чајка во соработка со банките во Република Македонија како и лизинг компании, Ви овозможува кредити со најповолни финансиски услови за купување на возилата.