Hyundai Kona 1.6 T-GDi 4WD

Се продава тест возило Hyundai Kona 1.6 T-GDi 177ks 4WD 7speed DTC - автоматски менувач, 2019 год со поминати 10700км, регистрирано до јануари 2020год, со највисокото Premium ниво на опрема:
●ABS + ESC + DBC + HAC●Дополнително затемнети стакла(соларна контрола)●Греење на задно стакло●Магленки (напред)●Воздушни перничиња x 4 + воздушни завеси●Електрично подесиви ретровизори согреење●Трепкачи во ретровизори●Хромирана предна маска со црн отсјај●Електрично склопливи ретровизори●Греење на предни седишта●Греење на управувач●Контролна табла + 4.2” LCD екран●Систем за автономно сопирање (AEB)●Предни LED светла со систем за зако-сување во кривини (STATIC BENDING)●LED светла позади●Сончев кров●18” алуминиумски фелни ●Страничен праг во црна боја●Детали на врата во црна боја●●Smart key●Подесиви предни светла●Тонирани стакла●Деллива задна клупа●Подесиво седиште по висина (возач)●Лумбална поддршка на возачкоседиште●Далечински клуч●Централна брава●Серво управувач подесив по висина идлабина●Темпомат●Систем за детектирање на мртов агол●Камера за паркирање●WIRELESS полнач●Електрика на предни седишта (возач исовозач)●Кожни седишта●Вентилација на предни седишта●“Џеб” позади на возачко и совозачко седиште●HEAD-UP DISPLAY●Систем за следење притисок во пневматици (TPMS)●Електрика на стакла (напред и позади)●Мрежа во багажен простор●Ролетна за багажен простор●Систем за одмаглување●Контролна табла + 3.5” екран●Компас и автоматско затемнување навнатрешен ретровизор●Предупредување за ниско ниво на течност за брисачи●Паркинг сензори (напред и позади)●Сензор за дожд●Калници (напред и позади)●Кровни носачи●Систем за следење на сообраќајна лента (LKAS)●BLUETOOTH + VOICE RECOGNITION●Навигација + 8” + DAB + SD CARD●Радио + RDS (заедно со системот за навигација) со премиум озвучување“ K R E L L”.
Возилото е буквало како ново со буквално се што може да се добие од опрема.
Цена на ново вакво возило во оваа изведба 31.290€
Цена на ова возило по договор.

Година на производство2019